Aktualności

Trwa 46 edycja Olsztyńskich Koncertów Organowych, które będą się odbywały w naszej katedrze w niedziele lipca i sierpnia o 20:00.
Program koncertów.
Bezpośrednio po koncercie będzie odprawiana dodatkowa Msza święta o godz. 21:00.

Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godz. 16.00 – 17.30.

W tym tygodniu w liturgii we wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
Tego dnia podczas Mszy świętej o godz. 12:00 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

We wtorek (16 lipca) grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii wyrusza na kolonię do Ocypla z ks. Łukaszem Brudzeńskim. Prosimy wszystkich o modlitwę o dobrą pogodę oraz bezpieczną podróż i pobyt dla wszystkich uczestników kolonii.

W piątek (19) lipca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Jakuba. Codziennie za zakończenie Mszy Św. o 12.00 i 19.00 będziemy wspólnie wypraszać obfitość Bożych darów dla naszej wspólnoty parafialnej, nad którą czuwa św. Jakub Apostoł.

W przyszłą niedzielę (21 lipca) rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów wokół katedry. Będziemy w tym dniu modlili się za wszystkich kierujących pojazdami i wszystkich podróżujących.

Organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Medjugorie. Podczas pielgrzymki będziemy się modlić w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, zwiedzimy Split, Ston, Dubrownik, Hwar, Mostar oraz wodospad w Kravicy. W trakcie wyjazdu będzie także okazja do skorzystania z wypoczynku nad Morzem Adriatyckim. Koszt pielgrzymki ze wszystkimi przejazdami, noclegiem, wyżywieniem i ubezpieczeniem to 2480 zł i 140 euro. Zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz w godzinach pracy kancelarii.

Program Pielgrzymki MEDJUGORJE

Skip to content