OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 września 2023 r.

  1. Trwają zapisy dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., które zamieszkują w naszej parafii a uczęszczają do innych szkół poza parafią. Prosimy rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci przeżyły uroczystość Pierwszej Komunii św. w katedrze o odebranie przygotowanych deklaracji. Wspomniane deklaracje można odebrać po Mszy św. w zakrystii zaś w tygodniu w kancelarii parafialnej. Wypełnione deklaracje należy przynieść na pierwsze spotkanie z rodzicami i dziećmi, które odbędzie się w niedzielę 01 października po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele.
  2. Rozpoczynamy również zapisy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby sami kandydaci, albo ich rodzice odebrali przygotowane deklaracje. Można je otrzymać w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Wypełnione deklaracje należy przynieść na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców, które odbędzie się w niedzielę 01 października po Mszy św. o godz. 19.00 w kościele.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży, w środę świętych męczenników koreańskich, w czwartek święto św. Mateusza Ewangelisty,w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.
  4. Zapraszamy na spotkania dziewczęcej grupy liturgiczno artystycznej dla dziewcząt od kl. IV wzwyż w piątki o godz. 16.00. Spotkania odbywają się w sali na plebanii. Bliższe informacje u p. Magdaleny Sztelman – katechetki.
  5. Od września, w każdą czwartą sobotę miesiąca o godzinie 12:00 będziemy sprawować Mszę św. z udziałem asysty Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy już w najbliższą sobotę (23 września).
  6. w przyszłą niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się koncert Chóru Dziewczęcego Cantabile działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. Podczas koncertu usłyszymy pieśni chóralne zarówno sakralne jak i  świeckie. Chór prowadzi Pani Agata Wilińska.
Skip to content