OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 marca 2023 r.

  1. Od jutra do środy włącznie w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek i wtorek spotkania rekolekcyjne będą miały miejsce w szkołach, natomiast w środę sakrament pokuty i Msza św. dla dzieci o godz. 9.30 a dla młodzieży o godz. 10.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Patejuk.
  2. W poniedziałek 27 dnia miesiąca trwamy na nowennie przed jubileuszem objawień w Gietrzwałdzie. Nabożeństwo gietrzwałdzkie o godz. 17.30
  3. W najbliższy piątek zgodnie z wieloletnią tradycją o godz. 20.00 z katedry wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Olsztyna do dawnego kościoła garnizonowego. Uroczystą drogę krzyżową poprzedzi Msza św. o godz.19.00, którą odprawi Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński. Po zakończonym nabożeństwie odbędzie się adoracja relikwii Krzyża Świętego oraz będzie możliwość spowiedzi w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olsztynie. Udział w tej drodze krzyżowej to ważne świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa i Kościoła tak bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tej Drodze Krzyżowej.
  4. Tych wszystkich, którzy z racji wieku bądź stanu zdrowia nie mogą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, zapraszamy na to nabożeństwo w piątek po Mszy św. o godz. 12.00 oraz o godz. 17.15.
  5. W niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
  6. W I sobotę m-ca (1 kwietnia) o godz. 11.15 zapraszamy na różaniec, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególną modlitwą w tym dniu chcemy ogarniać chorych i niepełnosprawnych. Mszę św. zakończymy lourdzkim błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  7. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Niedziela Palmowa. Obrzęd święcenia palm na wszystkich mszach świętych, łącznie z Mszą św. w posoborowym rycie w języku łacińskim o godz. 16.30. Tradycją lat poprzednich o godz. 20.00 odbędzie się koncert pasyjny „w hołdzie św. Janowi Pawłowi II” STABAT MATER w wykonaniu Chóru Dziewczęcego CANTABILE, orkiestry smyczkowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i Solistów. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  8. Również w Niedzielę Palmową o godz. 14.45 wyjdzie z katedry procesja różańcowa w intencji Ojczyzny, poprzedzona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Po bardzo udanej, obfitującej w głębokie przeżycia duchowe pielgrzymce parafialnej do Ziemi Świętej planujemy kolejną, tym razem do Włoch (oczywiście, jeśli uda się zebrać grupę 40 osób). Termin 12-19 września 2023 r. Koszt 4090 zł plus 90 Euro. Przelot samolotem do Rzymu. W programie: Rzym i Watykan, Castel Gandolfo, Monte Cassino, San Giowanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Lanciano, Loretto i Asyż. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program można otrzymać w zakrystii albo zapoznać się z nim na stronie internetowej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Skip to content