OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2024 r.

  1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17:00, dorosłych i młodzież zapraszamy na nabożeństwa po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00. W niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
  2. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Radosława Kwarcińskiego kapłana z diecezji ełckiej, który od 18 lat posługuje w parafii Zesłania Ducha Świętego w Abakanie na Syberii, w diecezji Irkuckiej. Obszar parafii przewyższa teren Polski.  Parafianie to głównie potomkowie zesłanych Polaków. Z racji ogólnopolskiej akcji Ad gentes będzie możliwość wsparcia misji poprzez ofiarę do puszki.
  3. We wtorek jak każdego 27 dnia miesiąca odbywa się Nowenna Gietrzwałdzka przygotowująca do 150 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota m-ca. W I piątek m-ca spowiedź podczas Mszy świętych. O 17:30 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ. W I sobotę m-ca o godz. 11.15 zapraszamy na różaniec, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególną modlitwą w tym dniu chcemy ogarniać chorych i niepełnosprawnych. Mszę św. zakończymy lourdzkim błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  5. Zgodnie z zapowiedzią w bieżącym roku organizujemy dwie zagraniczne pielgrzymki parafialne. W dniach od 09 do 12 maja: pielgrzymka autokarowa do Ostrej Bramy, w programie także zwiedzanie Wilna Kowna i Trok. Natomiast w dniach od 04 do 11 września zaplanowaliśmy pielgrzymkę do Lourdes oraz do Katalonii. Szczegółowy program pielgrzymek wraz z warunkami uczestnictwa można otrzymać w kancelarii i zakrystii albo zapoznać się na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy na pielgrzymki w kancelarii parafialnej.
  6. Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z naszej parafii w Ośrodku księży Werbistów w miejscowości Ocypel koło Starogardu Gdańskiego. Na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży zaangażowanych przy katedrze możemy przekazać 1,5 % z naszych odpisów podatkowych. Szczegółowe informacje w biuletynie parafialnym.
  7. Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie zaprasza rodziców wraz z dziećmi rozpoczynającymi naukę w roku szkolnym 2024/2025 na Dzień Otwarty Szkoły w środę 28 lutego w godz. 15.30 – 17.30 w budynku „Małej szkoły” przy ul. Barczewskiego 11a.
  8. W przyszłą I niedzielę m-ca o godz. 16.30 odprawiona zostanie Msza św. w posoborowym rycie w języku łacińskim.
  9. Mamy dużo wolnych intencji, które możemy zamówić dziś po mszach w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.
  10. W Apostolacie Słowa najnowsze numery tygodników katolickich na czele z Gościem Niedzielnym, a przy wyjściach z kościoła najnowszy Biuletyn Parafialny.
Skip to content