OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
 3 grudnia 2023 r.

 1. Dziś w kancelarii parafialnej między godz. 9.00 a 14.00 będzie można złożyć ofiary na Radio Maryja.
 2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza św. w języku łacińskim w rycie posoborowym.
 3. W czasie Adwentu, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny zapraszamy codziennie na roraty o godz. 6:00. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach szczególnie we wtorki i czwartki o godz. 18:00.
 4. Tradycyjnie w okresie Adwentu przeprowadzana jest akcja CARITAS: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez zakupienie świecy wigilijnej możemy włączyć się w pomoc najbiedniejszym dzieciom naszej Archidiecezji. Świece można nabywać przy ołtarzu MB Częstochowskiej.  Cena małej świecy – 10 zł,  a dużej – 20 zł.
 5. W czwartek (7 grudnia) przypada dziesiąta rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. W modlitwie pamiętajmy o pasterzu Kościoła Warmińskiego. Tego dnia przypada I czwartek m-ca, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12:00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 17.15 Godzina Święta.
 6. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek wspomnienie św. Ambrożego.
 7.  W najbliższy piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tak jak w dni powszednie. Uczyńmy wszystko, aby w tym dniu wziąć udział we Mszy św. oddając cześć Maryi Niepokalanej. Szczególnie zapraszamy na Eucharystię o godz. 12.00.  Pamiętajmy, że w tym dniu między godzina 12.00 i 13.00 jest Godzina Łaski dla Świata. Maryja w prywatnych objawieniach zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Ważne jednak, aby zbyt łatwo nie zwalniać się z możliwości pójścia do świątyni.  Im ofiarniej podarujemy czas Niepokalanej, tym szczodrzej Ona obsypie nas swoimi łaskami. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników.
 8. Przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii Siostry Katarzynki rozprowadzają pobłogosławione opłatki wigilijne.
 9. Ofiary na tacę, które złożymy w przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę wypada Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W ramach tej akcji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek.
 11.  Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na nocne czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 09 grudnia. Należy kontaktować się pod nr telefonu  660354563).
Skip to content