OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 października 2022 r.

  1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza św. w języku łacińskim w rycie posoborowym.
  2. Dziś w kancelarii parafialnej  między godz. 9.00 a 14.00 będzie można złożyć ofiary na Radio Maryja.
  3. Przypominamy, że od 1 października do końca kwietnia wieczorna Msza św. w dni powszednie od poniedziałku do soboty sprawowana będzie o godz. 18.00.
  4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00.
  5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy o godz.16.30 wszystkich miłośników zwierząt przed głównym wejściem do katedry na zewnątrz do uczestnictwa w obrzędzie błogosławieństwa naszych pupili. Przy tej okazji zbierana będzie karma dla zwierząt z olsztyńskiego schroniska. Gorąco zachęcamy do włączenia się do tej bardzo pożytecznej i dobroczynnej akcji.
  6. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Faustynę Kowalską, a w piątek NMP Różańcową.
  7. Zachęcamy do udziału w spotkaniach Lectio Divina, podczas których omawiamy Ewangelię z nadchodzącej niedzieli, by jeszcze bardziej przygotować się do niedzielnej Eucharystii. Zapraszamy w każdy piątek po wieczornej Mszy św., na ok. 18:45 do Centrum Św. Jakuba.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek m-ca  Msza św. w intencji powołań o godz. 12:00. W I piątek m-ca spowiedź podczas Mszy świętych.
  9. Ofiary na tacę, które złożymy w przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii, zwłaszcza na trwające prace związane z modernizację ogrzewania w katedrze.
  10.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. Rodzinnej o godz. 12.30 w katedrze odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.

Skip to content