OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
19 maja 2024 r.

  1. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – święto NMP Matki Kościoła. Msze święte z okolicznościowym kazaniem zostaną odprawione o: 6:00, 7:00, 8:00, 12:00 i 19:00. Poza tym w liturgii Kościoła w tym tygodniu: w czwartek uroczystość Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.30.
  3. Z wielką radością informujemy, że wczoraj nasz Parafianin Jakub Pabian przyjął święcenia diakonatu. Naszego diakona otoczmy życzliwością i modlitwą.
  4. W piątek 21 maja kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 17:00 przystąpią do spowiedzi św., a po wieczornej Mszy św. do egzaminu. Otaczajmy ich swoją modlitwą, prosząc dla każdego z nich o dary Ducha św.
  5. Organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Medjugorie. Podczas pielgrzymki będziemy się modlić w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, zwiedzimy Split, Ston, Dubrownik, Hwar, Mostar oraz wodospad w Kravicy. W trakcie wyjazdu będzie także okazja do skorzystania z wypoczynku nad Morzem Adriatyckim. Koszt pielgrzymki ze wszystkimi przejazdami, noclegiem, wyżywieniem i ubezpieczeniem to 2480 zł i 140 euro. Szczegółowy program dostępny jest w zakrystii, kancelarii i na stronie internetowej parafii. Zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz w godzinach pracy kancelarii.
  6. Ofiary, które składane będą na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie.
  7. W Apostolacie Słowa do nabycia m.in. najnowszy numer Gościa Niedzielnego z wieloma cennymi artykułami, a przy wyjściach z katedry najnowszy numer Biuletynu Parafialnego.
Skip to content