OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28 maja 2023 r.

 1. Dziś o godz. 20.00 zapraszamy na koncert w 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.
 2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – święto NMP Matki Kościoła. Msze święte z okolicznościowym kazaniem zostaną odprawione o: 6:00, 7:00, 8:00, 12:00 i 19:00.
 3. W najbliższą środę (31 maja) o godz. 19.00 Mszę św. na rozpoczęcie Kongresu Polonii Medycznej odprawi ks. Abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński, natomiast po Mszy zapraszamy na koncert chóru Medici Pro Musica.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, a od czwartku (1 czerwca) w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza Św. w intencji powołań kapłańskich o godz. 12.00. W I piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy świętych.
 6. W I sobotę m-ca o godz. 11.15 różaniec, a o 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Marii w intencji chorych i cierpiących zakończonych lourdzkim błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 7. W przyszłą niedzielę (4 czerwca) Dzieci z naszej Parafii w czasie Mszy św. o godz.11.00 przeżywać będą uroczystość I Komunii Świętej. Otoczmy Dzieci i ich Rodziny naszą modlitwą.
 8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek wspomnienie św. Justyna, w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 9. W Apostolacie Słowa do nabycia m.in. najnowszy numer Gościa Niedzielnego z wieloma cennymi artykułami, a przy wyjściach z katedry najnowszy numer Biuletynu Parafialnego.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na świątynie Bożej Opatrzności w Warszawie.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszego kościoła i wspólnoty parafialnej.
 12.  Pamiętając w modlitwie o Solenizantach i Jubilatach polecamy Ich opiece Matki Jezusa.
Skip to content