OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022 r.

 1. W czasie Adwentu, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny zapraszamy codziennie na roraty o godz. 6:00. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach szczególnie we wtorki o godz. 6:00 i w czwartki o godz. 17:00.
 2. Tradycyjnie w okresie Adwentu przeprowadzana jest akcja CARITAS: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez zakupienie świecy wigilijnej możemy włączyć się w pomoc najbiedniejszym dzieciom naszej Archidiecezji. Świece można nabywać przy ołtarzu MB Częstochowskiej.  Cena małej świecy – 10 zł,  a dużej – 20 zł.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wypominkowe: różaniec o godz. 17:15 i Mszę Świętą Gregoriańską o 18:00.
 4. W I czwartek m-ca, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12:00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W I piątek będzie można skorzystać ze spowiedzi podczas Mszy Świętych. O godz. 17:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W I sobotę m-ca o godz. 11.15 zapraszamy na różaniec, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególną modlitwą w tym dniu chcemy ogarniać chorych i niepełnosprawnych. Mszę św. zakończymy lourdzkim błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we środę Uroczystość św. Andrzeja Apostoła – głównego patrona naszej Archidiecezji, tego dnia Mszę Św. o godz. 12:00 odprawi ks. Abp Józef Górzyński i wręczy diecezjalne odznaczenia osobom zasłużonym w dziele ewangelizacji.  W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 8. Przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii Siostry Katarzynki rozprowadzają pobłogosławione opłatki wigilijne.
 9. Przypominamy, że w niedziele i święta parking przy naszej katedrze jest bezpłatny. Również w dni powszednie uczestnicy Mszy św., którzy parkują swoje auto przy katedrze nie wnoszą opłaty za parking.
 10. W przyszłą I niedzielę m-ca o godz. 16.30 odprawiona zostanie Msza św. w posoborowym rycie w języku łacińskim. Tradycja Kościoła traktuje łacinę jako swoje ważne dziedzictw. Uczestnikom tej Mszy św. będą udostępnione będą książeczki w częściami stałymi Mszy oraz wyświetlane będą na projektorze.
 11.  Przypominamy, że z końcem listopada upływa czas złożenia deklaracji od uczniów klas ósmych szkoły podstawowej, którzy chcą w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania.
Skip to content