Wspólnota Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa jest duchową rodziną skupiającą osoby, które zobowiązują się pogłębiać duchowość Przenajdroższej Krwi Chrystusa i żyć Nią na wzór Świętego Kaspra – założyciela i głównego patrona. Pan Jezus odkupił nas wszystkich swoją Krwią i dlatego naszym zadaniem jest uwielbiać i adorować Chrystusa Ukrzyżowanego.

Głównym zadaniem ruchu jest formacja duchowa jego członków, która powinna wpływać na otoczenie; przede wszystkim w rodzinie, ale również w miejscu pracy, parafii. Formacja ta odbywa się  w czasie rekolekcji i skupień, a przede wszystkim podczas spotkań w parafii, podczas których wspólnie modlimy się Liturgią Godzin, rozważamy Słowo Boże i wspólnie szukamy woli Pana Boga.

ŚWIADECTWO

We Wspólnocie Krwi Chrystusa jestem od 12 lat. Trafiłam tu zupełnie nieoczekiwanie, w momencie całkowitego załamania spowodowanego przeżyciami osobistymi, rodzinnymi. Dzisiaj wiem, że u Pana Boga nie ma przypadków, gdy chce całkowicie zmienić życie człowieka, pokazać moc swojej miłości. Życie wspólnotowe, życie Słowem Ewangelii przybliża do Chrystusa, uczy naśladowania Go, uczy nowego spojrzenia na siebie, na spotykanych ludzi. Tak mocno doświadczyłam tego poprzez uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach modlitewnych, rozważaniach Słowa Bożego, wspólnotowych Eucharystiach i adoracjach Najświętszego Sakramentu. Nauczyłam się pokory, wybaczania, chociaż często jest to niezwykle trudne, ale charyzmat Krwi Chrystusa nieustannie pomaga pokonać własny upór i wygórowane ambicje.

Moc modlitw do Krwi Chrystusa jest przeogromna, pozwala osiągnąć pokój wewnętrzny, przewartościować swoje życie. Jest to zrozumiałe, bo przecież Jezus poprzez przelaną na krzyżu Krew pokonał śmierć. Krew Chrystusa uwielbiana w modlitwach uzdrawia moje serce i sumienie, uświęca moją codzienną pracę. Poprzez Wspólnotę Krwi Chrystusa nauczyłam się całkowitego oddania się w ręce Boga, oddania z tym co mi się w życiu udaje, ale także z trudnościami i słabościami.

Błogosławiona Krew Jezusowa!  Elżbieta

Zapraszamy na spotkania:

 poniedziałki, godz. 16:00
Centrum św. Jakuba 

Eucharystia i Adoracja wspólnotowa:

  w każdą II sobotę miesiąca, godz. 11:00.

Skip to content